קצת עלי

פרופ' רוני טפר

מומחה במיילדות וגינקולוגיה

אני בוגר בהצטיינות של בית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב בשנת 1981. מנהל לשעבר של יחידת אולטרה-סאונד במחלקת נשים ויולדות, בית-חולים מאיר, כפר-סבא משנת 1993. מנהל המרכז האקדמי ללימודי המשך ביה"ס לרפואה אוינברסיטת תל אביב.

הקמתי, ואני מנהל את "סימולטק", מרכז לסימולציה רפואית של שירותי בריאות כללית. הניסיון כטייס קרב בחיל-האוויר, המתאמן בסימולטור וכמורה המלמד מיומנות רפואית היוו את הבסיס להקמת המרכז.

במרפאתי, בעבודתי הקלינית בבית החולים ובסימולטק אני מיישם ומבקש להנחיל ולהטמיע את "האני מאמין שלי"  בנושא הטיפול הרפואי; בראש ובראשונה הקשר הבלתי אמצעי בין הרופא לבין המטופלת ומי ממלוויה, הענקת טיפול מקצועי, יסודי, אנושי, ובשקיפות ובפתיחות מלאים.

הקמתי ואני מנהל של בית הספר לאולטרה-סאונד של החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות ובגינקולוגיה. בית ספר זה הוקם מתוך אמונה שבצורך להעביר ידע מקצועי ברמה גבוה, תוך פיתוח ושימוש בטכנולוגיות הדרכה חדשניות וייחודיות. כמי שפיתח טכנולוגיות חדשניות בתחום התלת-ממד והסימולציה הרפואית, היכולת להנחיל ידע זה לצוותים רפואיים היא בעלת חשיבות מרובה בעיני.

  • כיהנתי כיו"ר של החברה הישראלית לאולטרה-סאונד בשנים 2010-2013.
  • אני משמש איש סגל בבית-ספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב.

בית הספר לאולטרה-סאונד

ההתקדמות המהירה של תחום הדימות בעזרת אולטרה-סאונד, הביאו את פרופ' טפר יחד עם החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגניקולוגיה, להקים את בית הספר לאולטרה-סאונד.

בית הספר מעביר קורסים והשתלמויות לרופאים וטכנאיות מהארץ ומחו"ל ופועל ביחידת האולטרה-סאונד של בית חולים מאיר.

ההרצאות ניתנות על ידי בכירי העוסקים במקצוע בישראל. במסגרת בית הספר הוכשרו מעל 1,500 לומדים, ביניהם רופאים מומחים, מתמחים, טכנאים וצוותים פרא-רפואיים אחרים שהשתתפו בעשרות קורסים בנושאים שונים.

Loading...

המצאות ופיתוחים

אני רשום כממציא של מעל 20 פטנטים בתחום הרפואה.

יזמתי ובניתי מכשור ניתוחי חדשני המאפשר מעבר מפעולות כירורגיות הנעשות על סמך תחושה, לפעולות המנוהלות בהכוונת תמונת אולטרה-סאונד, טכניקה שמטרתה להפוך פעולה כירורגית למדויקת ויעילה יותר, תוך הפחתת שיעור הסיבוכים.

הייתי שותף בפיתוח אלגוריתמים לשיפור זיהוי של גידולים ממאירים, ויזמתי את בניית הסימולאטור הראשון לאולטרה-סאונד, המבוסס על טכנולוגית אימון הנעזרת באיסוף תלת- ממדי של מידע סונוגראפי ועיבודו בעזרת חיישני מיקום במרחב.

סימולטק

ביחד עם הנהלת שירותי בריאות-כללית, יזמתי, הקמתי ומנהל את סימולטק – מרכז לסימולציה ברפואה של שירותי-בריאות כללית, הפועל במרכז הרפואי מאיר כפר-סבא, משנת 2009. הניסיון כטייס בחיל-האוויר המתאמן בסימולטור וכמורה המלמד מיומנות רפואית היוו את הבסיס להקמת סימולטק.

באתר אימון זה, נחשפים המתאמנים לתרחישים קליניים המצריכים שימוש בידע רפואי, מיומנויות טכנולוגיות ותקשורת עם מטופלים. האימון נעשה תוך שימוש באמצעים חדשניים שפותחו במיוחד לסביבה זו. האימון הינו פרטני, מובנה ומותאם לרקע המתאמנים. כמו כן, סימולטק הינו מרכז על-ארגוני, העומד לרשות כלל הצוותים הרפואיים במסגרת כללית ומחוץ לה.

מאז הקמתו בשנת 2009 מתמקד סימולטק בתחום האולטרה-סאונד המיילדותי והגינקולוגי. הסימולציה כוללת שימוש בלומדות מחשב ומשובים ממוחשבים מילוליים המועברים על ידי מדריכה. האימון משלב גם שימוש בבובת סימולאטור והדמיה וירטואלית (מדמה) של אולטרה-סאונד. הצלחת הפעילות הביאה לפתיחת אימונים בתחומים נוספים. כיום מבוצע אימון גם בתחום הנשמת חולה מחוץ לטיפול נמרץ, מיומנות כירורגית בתחום לפרוסקופיה, החייאת יילוד והנשמת מבוגר.

להזמנת תור לקליניקה ולתיאום פגישה לחצו כאן!

צרו קשר